چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه مهم اداره آموزش

اطلاعيه بسیار مهم اداره امتحانات در خصوص برگزاری آزمون آزمایشی مجازی

اداره امتحانات در خصوص برگزاری آزمون آزمایشی مجازی ، جهت آشنائی همه دانشجویان با نحوه برگزاری آزمون های مجازی که از 31 خرداد ماه شروع خواهند شد، اطلاعیه ای صادر کرد. متن اطلاعیه به شرح زیر است:

1- به اطلاع دانشجویان گرامی میرساند نمونه آزمون نهایی بصورت آزمایشی در مورخ 99/3/29 روز پنجشنبه از ساعت 16 الی 23 مجددا فعال خواهد گشت تا دانشجویانی که قبلا نتوانسته اند، مجددا در آن شرکت نمایند. با توجه به اینکه فرصت زیادی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است پیشنهاد می گردد دانشجویان به مرور و به تدریج وارد سامانه گردند تا بتوانند با کیفیت بالاتری بهره مند گردد.

2- در روز سه شنبه مورخ 99/3/27 آزمون آزمايشي اول با دو هدف برگزار گردید:

2-1- آشنایی دانشجویان با نحوه پاسخ به سوالات امتحان که در این خصوص چندین سوال اعم از چند گزینه ای، صحیح یا غلط، تشریحی و ... طرح گردیده بود و دانشجویان می بایست بعضی را در خود سامانه و برخی را نیز پس از نوشتن پاسخ در برگه، تصویرش را از سیستم آپلود می نمودند. در این خصوص لازم به یادآوری است ضمن اینکه ترتیب سوالات متفاوت می باشد، پس و پیش آمدن آنها طبیعی بوده و خطای سیستمی نمی باشد. در خصوص تصاویر ارسالی نیز کیفیت تصاویر ارسالی باید نرمال باشد تا آپلود با سرعت بیشتری صورت بگیرد. لذا در خصوص گوشی هایی که تصاویری بیش از حد نرمال ارائه می دهند دانشجویان قبل از ارسال تصاویر باید حجم آن را کوچتر نمایند.

2-2- در هر بازه امتحانی برای حدود 300 نفر برنامه ریزی امتحان آنلاین صورت گرفته است. در آزمون آزمایشی برگزار شده، آزمون برای کلیه دانشجویان که بیش از 2000 نفر می باشند فعال گشته بود تا تاب آوری سیستم نیز مورد ارزیابی قرار گیرد. در این خصوص در حدود 2 برابر تعداد پیش بینی شده دانشجویان وارد سیستم گشتند که با توجه به کند شدن فرآیند، امور انفورماتیک با قطع چند دقیقه ای سیستم که منجر به عدم دسترسی دانشجویان به سایت دانشگاه گردید عملیات فنی و آماده سازی زیرساخت های لازم را کنترل نمودند بطوری که دانشجویانی که پس از راه اندازی مجدد وارد گشتند بدون کمترین مشکلی موفق به پاسخ دهی به سوالات فرضی شدند. لذا مسائل بوجود آمده در آن امتحان کنترل شده و با علم به آنها بوده تا انشالله با اطمینان هر چه بیشتری امتحانات اصلی برگزار گردد.

3- از دانشجویان محترم تقاضا داریم ضمن مطالعه دستورالعمل های امتحانی و مشاهده فایل های راهنما نسبت به آماده سازی مقدمات آمتحانات آنلاین از طرف خودشان اقدام نمایند.

4- جهت برگزاری هر چه بهتر امتحانات، در بازه ساعات 9 الی 17 که دانشجویان مشغول امتحان آنلاین خواهند بود از مراجعه به سامانه بپرهیزند و کارهای مربوط به صفحه شخصی خود در LMSرا به زمان های غیر امتحانی موکول نمایند.

5- نمونه آزمون نهایی بصورت آزمایشی در مورخ 99/3/29 روز پنجشنبه از ساعت 16 الی 23 مجددا فعال خواهد گشته تا دانشجویانی که قبلا استفاده نمایند مجددا در آن شرکت نمایند. با توجه به اینکه فرصت زیادی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است پیشنهاد می گردد دانشجویان به مرور و به تدریج وارد سامانه گردند تا بتوانند با کیفیت بالاتری بهره مند گردد.

6- با توجه به شروع آزمون ها از مورخ 99/3/31 پیشنهاد می شود دقایقی قبل از ساعت آزمون وارد سامانه شوید تا ّا آرامش بهتری بتوانید به سوالات پاسخ دهید. زمان های آزمون را از سیستم دانشجویی سما کنترل نمایید تا دچار اشتباه و خطا نباشید. اداره امتحانات با در نظر گرفتن تدابیر لازم برگزاری آزمون را مدیریت نموده در صورت بروز هر مشکلی آماده پاسخگویی بوده و در کنار دانشجویان گرامی فرآیند برگزاری امتحانات را بصورت لحظه ای رصد می نماید.

اداره امتحانات


١٣:٥٠ - پنج شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٤١١٤    /    تعداد نمایش : ١١٢٧تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز می باشد.