چاپ        ارسال به دوست

یاداشتی از مدیرگروه رشته نمایش دانشگاه نبی اکرم (ص) برای استاد داود رشیدی

امروز و در طی چند ماه گذشته دیگر بار بزرگ مردی پس از آمدن و دیدنی بسیار پرثمره سوار بر بال زمان رفت و کوله باری از فرهنگ و هنر را در عین زیبائی به جا نهاد . نه جای نگرانی و غصه است و نه جای افسوس و دلتنگی. همیشه دیده ایم در اقصی نقاط جهان چنین بزرگان را با نوای دف دستان و آوای ملایم مرحبا بدرقه کرده اند  به پاس تلاششان در انسان سازی. به رسم معمول اخبار، نمیخواهیم بگوئیم که استاد داود رشیدی صوت داودی داشت و رکن رشید هنرمان بود و چه و چه و چه. که اینگونه به رسم نامطلوبمان، سینه پس از مرگ چاک داده ایم و با فریاد مزورانه وااسفاهای این روزها، مجیز گفته ایم تا از قافله عقب نمانیم و این در شان نه فقط شما که هیچ انسانی نیست.

استاد آمدنت به بود و رفتنت بهترین. چرا که حاصل عمرت همه عشق بود و آگاهی و مهربانی. هنرمند با ابزار یزدانی اش دلها را جلاء می بخشد و انسان را شعور. تو نیز با تمام آثارت تاریخ را از زوال فراموشی نجات بخشیدی و برای اینکه فرهنگمان و اصالتمان زیر سم اسبان یاغیان لگد نخورد قابش گرفتی و بر طاقچه دلهامان نشاندی. چگونه می شود هنرور بود و با کمال الملک  و بی بی چلچله و هزاردستان و ... زندگی نکرد. با رفتنت ثابت کردی که طبیعت قانونی دارد که هیچ دستی نمیتواند آنرا بر هم بریزد اما آنچه انسان را در انتها می هراساند مرگ با دستان خالی است. و تو با کارنامه ات جوان را امید و نوید دادی که چگونه باید رفت.  ما رفتنت را جشن میگیریم تا خود نیروانا و خودمان سرخوشانه با آنچه میراثمان داده ای سرمشق عشق و رهایی می کنیم.

فرزاد تقی لر. مدیرگروه نمایش دانشگاه نبی اکرم (ص)


١٠:٣١ - سه شنبه ٩ شهريور ١٣٩٥    /    شماره : ٢٥٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٣٦٥تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز می باشد.