چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه با جلال پیرمرزآباد، مدرس رشته ارتباط تصویری موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص)

جلال پیرمرزآباد ، مدرس رشته ارتباط تصویری موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) توانست جایزه سوم جشنواره بین المللی یوروکارتوناله بلژیک را بخود اختصاص دهد.

به همین مناسبت مصاحبه ای با ایشان انجام شده که در زیر می خوانید

جناب آقای جلال پیرمرزآباد، لطفا توضیح مختصری در خصوص جشنواره یوروکارتوناله بفرمایید.

جشنواره بین المللی کارتون یوروکارتوناله که به صورت مداوم و هرساله برگزار میشود، یکی از معتبرترین جشنواره های بین المللی در حوزه کارتون هست. این جشنواره توسط موزه کارتون EC  در بلژیک برگزار میشود. موزه کاتون EC جزء معدود موزه های کارتون در دنیا هست .

نحوه شرکت خودتون در جشنواره رو هم بفرمایید.

بنا به اعتبار موزه و جشنواره همه ساله در بهمن ماه اکثر کارتونیست های مطرح بین المللی برای شرکت در این رویداد مهم، آثار خود را به موزه کارتون اروپا EC میفرستند تا در این رقابت حضور داشته باشند. من نیز امسال با توجه به شناختی که از این جشنواره داشتم شروع به خلق آثار خودم با موضوع پیشنهادی جشنواره ( دیوار ) کردم. و سه اثر خود را برای شرکت در جشنواره ارسال کردم . از 87 کشور و  985 کارتونیست با 2750 اثر در این رقابت شرکت کرده بودند، که از این آثار حدود 60 اثر به نمایشگاه و کتاب جشنواره راه پیدا کرد که دو اثر من در کتاب و نمایشگاه حضور داشت. سهم ایرانی ها هم در تعداد آثار و هم رتبه ها با اختلاف از سایر کشور ها بیشتر بود. در نمایشگاه 24 اثر از ایران بود که دو تا از جایزه ها نیز به ایران تعلق داشت.

چه مقامی رو در جشنواره کسب کردید؟

بنده جایزه سوم و دوست خوبم آقای محمود نظری جایزه پنجم این رقابت را دریافت کردیم.

در مورد حضورتون در بلژیک و در جشنواره هم بفرمایید

بعد از داوری جشنواره که در اواخر بهمن ماه بود از طریق وب سایت موزه و ایمیل مطلع شدم که یکی از جوایز اصلی را من کسب کرده ام . چند روز بعد دعوت نامه ای مبنی بر حضورم به اتفاق همسرم برای من از طرف جشنواره ارسال شد که بدون اتلاف وقت اقدام به اخذ ویزا کردم با توجه به شرایط ایران اخذ ویزای شنگن خیلی سخت بود که با پیگیری که موزه کاتون جهت حضورم در بلژیک انجام گرفت این امر خیلی راحت و با صرف کمترین زمان میسر شد.

وقتی حضور من در بلژیک حتمی شد برنامه 4 روز اقامت رو برای من ارسال کردند که از اهدای جوایز گزفته تا تفریح و گردش را در بر میگرفت. از چند کارتونیست مطرح اروپایی هم دعوت ویژه برای حضور در جشنواره کرده بودند که آشنایی با آنها افتخار بزرگی برای بنده بود. به محض ورود به فرودگاه بروکسل همه اتفاقات بر اساس زمانبندی دقیق و نظم خاصی پیش رفت که این برنامه ریزی دقیق اعتبار جشنواره  را بالا میبرد.

در بلژیک علاوه بر تفریح و گردش با کاتونیست های مطرح آشنا شدم و با آنها گپ و گفتگو کردم و از تجربیات انها موارد خیلی خوب و با ارزشی را یاد گرفتم. مهمترین نکته قابل اهمیت برای من عشق و علاقه و همدلی اعضای برگزاری جشنواره برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسمات و جشنواره بود که موارد این چنینی را در کشور خودم به ندرت میدیدم.


١٤:٥٥ - سه شنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٣٩٤٨    /    تعداد نمایش : ٢١٥٣تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز می باشد.