چاپ        ارسال به دوست

بخشنامه وزارت علوم در خصوص چگونگی برگزاری كلاس‌ها

دکتر علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نامه ای به معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور با توجه به شیوه بیماری کووید-19، برخی محدودیت های موجود را لغو کرد.
در بخشی از این بخشنامه آمده است:
 با توجه به شرایط پیش‌آمده و پیرو نامه شماره 2/339325 مورخ 98/12/10 که بر ارائه دروس به‌صورت الکترونیکی توصیه شده است، در نیمسال تحصیلی جاری (دوم 1399-1398) به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اجازه داده می‌شود که بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه و با در نظر گرفتن موارد زیر، نسبت متناسبی از کلاس‌های خود در کلیه دروس و تمامی مقاطع تحصیلی را در قالب برنامه مصوب به صورت الکترونیکی برگزار کنند:
1) دارا بودن زیرساخت‌های مناسب فناوری ارتباطات و اطلاعات
2) اقتضائات منطقه‌ای و محلی که ضرورت برگزاری نسبت هر چه بزرگ‌تری از کلاس‌ها به روش غیرحضوری در شرایط کنونی را ایجاب می‌کند.
سایر موارد مرتبط با آموزش دانشجویان؛ برگزاری کلاس‌های دروس نظری و عملی؛ جلسات دفاع پایان‌نامه و رساله؛ و تکمیل فرایند دانش‌آموختگی متقاضیان در نیمسال جاری، بر اساس مصوبه شورای آموزشی دانشگاه و تحت نظارت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی اقدام شود.


٢٢:٤٣ - دوشنبه ٤ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٤٠٩١    /    تعداد نمایش : ١٣٠٠تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز می باشد.