چاپ        ارسال به دوست

مراسم تجلیل از هنرمندان فیلم "ائو" در دانشگاه نبی اکرم (ص) تبریز برگزار شد

دکتر میلانی: هنر، پیش قراول لشگری است که صدای ما را به گوش دنیا می رساند

رییس دانشگاه نبی اکرم(ص) تبریز در مراسم تجلیل از عوامل فیلم ائو گفت: اگر بخواهیم صدایمان را به گوش دنیا برسانیم، هنر پیش قراولی است که می تواند این مهم را انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه نبی اکرم (ص)، دکتر سیدمحمدرضا میلانی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: هیچ دانشی، سیالیت و قدرت نفوذ زبان هنر را ندارد.

وی افزود: در دنیای قحطی هنر در کشور ما به مدد هنرمندان خلاق و توانمند خود توانستیم 2 جایزه اسکار دریافت کنیم و امروز دریافت جایزه تندیس زرین جشنواره فجر جهانی توسط فیلم ائو، نقطه عطفی در تاریخ سینمای  و تبریز و کشور به شمار می رود.

میلانی گفت: خوشحالم از اینکه در شرایطی که به هنر ارج نهاده نمی شود، من خوشحالم که مدیری در رأس اداره ارشاد استان ما مدیریت می کند که دلسوزانه برای فرهنگ و هنر تلاش کرده و مشکلات را لمس می کند.

رییس دانشگاه تأکید کرد: ما در این مجموعه سعی می کنیم که انسان ها را به بهترین نحود ممکن تربیت کنیم و روزی جایگاه اول را در منطقه کسب و جشن موفقیت های بیشتر را در کنار یکدیگر برگزار کنیم.

بر اساس این گزارش، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی نیز ضمن تقدیر از عوامل فیلم ائو، دانشگاه نبی اکرم (ص) تبریز را یکی از مهم ترین و بزرگ ترین افتخارات آکادمیک تبریز و استان ارزیابی کرد و گفت: آذربایجان در حوزه فرهنگ و هنر تاریخ درخشانی دارد و مکاتب هنری بسیاری را در دل خود پرورش داده است.

وی افزود: تبریز و آذربایجان همواره به این پیشینه بالیده است و امروز هم هنرمندان ما در حال خلق آثار هنری هستند.

دکتر محمدپور تأکید کرد: با اینکه ما در این شهر و استان پتانسیل های فراوانی در زمینه هنر داریم اما حلقه مفقوده ما در این میان، اعتماد به نفس هنرمندان است.

وی خاطرنشان کرد: ما هنرمندان بسیاری داریم که در دوره های مختلف به خاطر نبود امکانات و نبود پشتوانه های مادی و معنوی اعتماد به نفس خود برای خلق اثر از دست داده اند و این آسیب بزرگی است.

به گفته محمدپور، درخشش فیلم ائو این اعتناد به نفس را به جامعه هنری بازگرداند.

مدیر کل ارشاد استان همچنین رسالت دانشگاه را تحلیل عنوان کرد و افزود: امیدواریم که در برنامه های آتی، دانشگاه با تحلیل و نقد آثار هنری، فضا را برای اثرگذاری بیشتر ایجاد کند.

این گزارش حاکی است رامین ریاضی، بازیگر و کارگردان تئاتر در این مراسم ضمن تشکر از دانشگاه نبی اکرم (ص) تبریز گفت: این مجموعه آموزشی همواره در جشنواره های تئاتر و سینما نقش و سهم مهمی داشته است و به نظر من دانشجویان این دانشگاه خلاق ترین و برترین هنرمندان هستند.

وی افزود: من در پروژه ی ساخت فیلم ائو، ایمان آوردم که با باور و صبر هر کاری به بهترین نتیجه ممکن می رسد.

گفتنی است در این مراسم که در ساختمان نمایش دانشگاه برگزار شد، دانشگاه نبی اکرم (ص)تبریز و اداره ارشاد استان از عوامل فیلم ائو تقدیر به عمل آوردند.


١١:٣٢ - يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٩٢    /    تعداد نمایش : ١٢٣٦© تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز می باشد.