چاپ        ارسال به دوست

برای دومین بار، رئیس دانشگاه نبی اکرم(ص) در زمره پژوهشگران یک درصد برتر دنیا قرار گرفت

بر اساس آخرین اعلام پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویتر (ISI-ESI)، دکتر میلانی، رئیس دانشگاه نبی اکرم(ص)، در زمره پژوهشگران یک درصد برتر دنیا جای دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه نبی اکرم (ص) ،پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI) به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر دنیا می پردازد که هر دو ماه یکبار براساس آخرین تحولات در شبکه علم بین الملل روزآمد می شود. مرجعیت علمی مبنای گزینش دانشمندان برتر در پایگاه طلایه داران علم است. نکته مورد توجه این است که برخی از دانشمندان در چند حوزه موضوعی دارای رتبه هستند.

دکتر سیدمحمدرضا میلانی حسینی ( دانشیار دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت و رئیس دانشگاه نبی اکرم (ص))، در حوزه موضوعی شیمی در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان معرفی شده است.

ISIبرای انتخاب دانشمندان یک درصد برتر دنیا، تعداد استنادهای صورت گرفته به پژوهش های محققان دنیا در ۱۰ سال اخیر را شمارش کرده و این محققان را در ۲۲ رشته موضوعی طبقه بندی می کند. سپس این محققان براساس تعداد استنادهای دریافتی به صورت نزولی مرتب سازی می شوند و یک درصد برتر از هر رشته به عنوان دانشمندان برتر انتخاب می شوند.

بر اساس اطلاعات استخراج شده در مجموع ۲۲۸ ایرانی طلایه داران علم هستند که از این تعداد ۱۳۹ دانشمند برتر کشور متعلق به دانشگاه های وابسته به وزارت علوم هستند و دانشگاه های صنعتی هم ۴۰ نفر از نخبگان علمی کشور را پرورش داده اند و سهم دانشگاه های علوم پزشکی ۳۷ نفر است.

مرجعیت علمی براساس تعداد ارجاعات صورت گرفته به پژوهش های پژوهشگران تعیین می شود. ارجاعات یا استنادها بیانگر میزان استفاده از نتایج پژوهش های منتشر شده هستند. هر چقدر تعداد استنادهای صورت گرفته به پژوهش های یک محقق بیشتر باشد، کیفیت پژوهش های وی بالاتر بوده و این پژوهش ها از طرف جامعه علمی بیشتر پذیرفته شده اند.

البته لازم به ذکر است دکتر میلانی در سال 1395 نیز ، در زمره پژوهشگران یک درصد دنیا قرار گرفته بود.


١١:٣٤ - شنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٢٩    /    تعداد نمایش : ١٠٥٩© تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز می باشد.