چاپ        ارسال به دوست

گزارش برگزاری دوره های توانمندسازی دانشجویان

بخش سوم – برگزاری كارگاه آموزشي علمي و عملي" آشنایی با مبانی داده کاوی "
کارگاه آموزشی مبانی داده کاوی  با حضور 20   نفر از دانشجویان رشته های مهندسی کامپیوتر، فناوری اطلاعات  و مهندسی نرم افزار و مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و با تدریس استاد علیرضا سوری مدرس دانشگاه و دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی کامپیوتر،  بمدت 8 ساعت آموزشی روز جمعه 15 اردیبهشت 96 از ساعت 10 الی 18 در کلاس 10 دانشگاه برگزار شد.   هدف از اجرای کارگاه: 1-  تعریف داده کاوی و انواع روش های داده کاوی   2- آماده سازی و پیش پردازش داده 3-  مدل¬های داده کاوی (طبقه بندی و خوشه بندی)  4- کار با نرم افزار عملی وکا است.
دانشجویان در طول دوره با مباحث علمی داده کاوی، استفاده داده کاوی در زمینه¬های مختلف مانند وب معنایی، مدیریت کسب و کار، تشخیص سرطان با پردازش تصویر، پیشبینی خطاهای نرم افزاری،  سیستم¬های توصیه گر در بازاریابی و مدیریت فروش آشنا شدند. سپس دانشجویان به پرسش و پاسخ در زمینه روش¬های جمع آوری داده به صورت دستی و خودکار پرداختند. نحوه ایجاد یک دیتا ست و ویژگی¬های آن مورد بررسی قرار گرفت. همچنین دانشجویان با متدهای پیش پردازش داده و نمیز کردن داده آشنا شدند. در پایان بخش تئوری، دانشجویان با برخی از الگوریتم¬های کلاس¬بندی و خوشه بندی آشنایی پیدا کردند. در بخش عملی، در محیط داده کاوی وکا دانشجویان با داده های واقعی آشنا شده و عملیات پیش پردازش را روی دیتا ست مشاهده کردند. در نهایت، دانشجویان با روش-های ارزیابی الگوریتم¬های داده کاوی آشنا شدند.
 این دانشجویان پس از پایان دوره (8 ساعت آموزشی) و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون نهایی ،گواهی حضور در دوره (مورد تایید دانشگاه) را دریافت می کنند. در ادامه میتوانید تصاویر مربوط به برگزاری کارگاه را می توانید  مشاهده کنید.

دفتر توانمند سازی دانشگاه


٠٨:٣٩ - دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٣٠٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٧© تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز می باشد.